01.04.2018 - 30.04.2018

Ze života. Znovu jsem se učila chodit

Zhruba před 10 lety mě postihly silné bolesti zad. Příčinou bylo nejspíš moje zaměstnání, protože pracuji jako kosmetička.

Více informací

Méně informací

Po šesti měsících se můj stav nepodařilo nijak zlepšit, ba naopak, poslední tři měsíce jsem se již nemohla prakticky pohybovat, pouze jsem ležela. Psychicky jsem byla na dně a bohužel bylo nutné nasadit i antidepresiva. Znovu jsem se učila chodit, bylo to šílené, bez manžela bych to nezvládla.

Dostala jsem antidepresiva

„Předepíšu vám léky proti bolesti," sdělil mi lékař. Užívala jsem farmaka, ale bez většího efektu. Nakonec jsem musela podstoupit sérii infuzí - „kapaček", které ale také nepomohly. Nejvíce mě trápilo, že nemohu pracovat, bála jsem se, že přijdu o své klientky. Lékaři mi diagnostikovali 7 mm vyhřezlou ploténku. „Nezbývá vám, než jít na operaci," hrozili lékaři. Tu jsem ale i po poradě se známými i mými zákaznicemi, kteří na operaci zad byli, a u většiny se bolest zase vrátila, nechtěla podstoupit. Dnes už vím, že bych na klasickou operaci vyhřezlé ploténky nešla. Od lékařů z oboru jsem sice dostala pochvalu, že jsem bolest po tak dlouhou dobu "ustála", operace ale řeší asi 30 % problému. Mám zákaznice mladší než já a jsou po několika málo letech dvakrát i třikrát reoperované. V tomto ohledu mám tedy jasno. Po konzultaci s dalším lékařem mi bylo doporučeno zkusit ještě klidový režim, respektive hlavně ležet. Po třech měsících na lůžku bolesti ustaly a dalších 10 let o sobě nedaly prakticky vědět.

Ještě silnější ataka

Situace se ale změnila během loňského léta, kdy se bolesti objevily znovu. Ataka byla navíc ještě mnohem silnější než v prvním případě. Během třech měsíců jsem nebyla schopná pohybu. Byla jsem nešťastná, vyděšená. Manžel si tohoto faktu byl evidentně vědom, protože sám začal řešit, co s tím. V podstatě díky němu a skutečnosti, že se zná s MUDr. Buriánkem, jsem se dostala na kliniku EuroPainClinics, o které jsem do té doby neměla ani tušení. Tady jsem podstoupila vstupní vyšetření, které odhalilo původ nemoci. Jednalo se o kořenový syndrom. Poté mi kontrolou rentgenu ošetřili nervové kořeny, které byly původcem bolesti.

Bolest ustoupila

Nejvíce jsem byla překvapená tím, že ihned po zákroku ustoupila největší bolest, a pak, že zákrok byl naprosto bezbolestný. Kdybych to sama nezažila, nevěřila bych. Neskutečný byl i fakt, že z kliniky jsem odjížděla domů vsedě, a že za dalších 24 hodin jsem byla zcela bez bolesti. Dnes se cítím stále výborně. Samozřejmě na doporoučení lékařů dodržuji určité zásady - nesmím skákat, z postele vstávám z boku, nejdu při pohybu do rotace, nezvedám nic těžkého, nikdy nesedím s nohou přes nohu, sedím vzpřímeně. Nicméně teď už vím, na koho se při případném dalším problému s důvěrou obrátit a tento krok doporučuji všem, které bolest zad trápí. Navíc léčba na klinice EuroPainClinics je hrazena zdravotní pojišťovnou, což je její další pozitivum.

Věra Milojkovičová, Hradec Králové


Klíčová slova
Příběhy
Ze života

SOUTĚŽ:

Soutěž o sportovně-rekreační pobyt - Užijte si sportovně-rekreační pobyt v Poděbradech nebo Kutné Hoře.

Výherce získá pobytový voucher pro 1 osobu na 2 noci s polopenzí a kondičně-rehabilitačním programem v Penzionu Na Zámku v Poděbradech*** nebo v Hotelu U Kata*** v Kutné Hoře.

Poděbrady

Romantický penzion Na Zámku se nachází přímo v prostorách zámku přímo u náměstí. Útulné pokoje vás nadchnou, jsou vybaveny stylovým nábytkem. Ve společenské místnosti si můžete uvařit kávu, čaj, apod. V objektu je pouze 7 pokojů (na vyžádání pro skupinky pak nádherné apartmány), což přispívá k příjemné atmosféře a intimitě. V penzionu se nachází nově vybudované wellness (vana, sauna, muzikoterapie). Možno využít za příplatek. K penzionu patří nový penzion Král Jiří na náměstí s velkými moderními pokoji. Klienti mají snídani v penzionu Na Zámku (cca 50 m). U zámku je nové balneo centrum, kde se čerpají procedury. Cvičení probíhá přímo v areálu zámku na odpružené podlaze. Večeře se podávají ve stylové restauraci naproti zámku. V teplém bazénu lázní probíhá aquagymnastika. Program začíná společnou besedou v pátek v penzionu Na Zámku v 17.30, večeří cca v 18.00, cvičením cca v 19.15 a končí v neděli okolo 12.00.

Voucher zahrnuje
ubytování: 2-3 lůžkové pokoje a apartmány s přísl., TV/SAT, minibar, internet, (apartmány s kuchyňkou)
stravování: polopenze, snídaně formou bufetu v penzionu Na Zámku, večeře - odlehčená strava (v SO výběr) - rodinná restaurace u zámku
kondičně - rehabilitační program 3-4x denně, přiměřené a účinné cvičení pro každý věk se špičkovými pomůckami zaměřené na zpevnění, na redukci váhy a na celkové protažení aquagymnastika v teplém bazénu

Kutná Hora

Kutná Hora patří díky četným historickým památkám k turisticky nejnavštěvovanějším v ČR. Zrekonstruovaný stylový hotel U Kata je v klidné části města jen pár minut chůze od míst, které byly pro svoji architektonickou krásu zapsány na seznam UNESCO (Vlašský dvůr, chrám sv. Barbory, Jezuitská kolej, Hrádek).
Hotel je nejkomplexnějším zařízením s nejširší nabídkou služeb v regionu. Pro odpočinek je hostům k dispozici wellness centrum s širokou nabídkou služeb - pivní lázně, finská sauna, parní lázeň, whirlpool, masáže a další. V hotelu se nachází kavárna, středověká krčma s vyhlášenou kuchyní, sál na cvičení, půjčovna kol a parkoviště. 5 minut od hotelu je sportovní areál s plaveckým bazénem, kde probíhá aquagymnastika. Můžete si vyzkoušet i atraktivní pivní lázně, které uvolní svaly. Kutná Hora je 70 km od Prahy a je dostupná jak příměstskou dopravou, tak i vlakem. Program začíná v pátek večeří cca v 17.30, besedou v 18.00 a aquagymnastikou v 19.00, končí v neděli obědem.

Voucher zahrnuje
ubytování: 2-4lůžkové pokoje a apartmány s přísl., TV/SAT, WIiFi
stravování: plná penze, snídaně formou bufetu, obědy a večeře - odlehčené menu
kondičně-rehabilitační program 3-4x denně, přiměřené a účinné cvičení pro každý věk se špičkovými pomůckami zaměřené na zpevnění těla, na redukci váhy a na celkové protažení
1-2x rehabilitační uvolnění v pěkném wellness centru (sauny a whirpool)
aquagymnastika v bazénu s pomůckami
20% sleva na masáže a procedury v hotelu

Program celého víkendu je sestaven tak, abyste příjemně prostřídali cvičení, regeneraci a poznání nádherného města.

DŮLEŽITÉ: Platnost voucheru je do 30. 6. 2018. Pobyt je možný po předchozí domluvě dle obsazenosti. Doprava není součástí výhry. Poukaz nelze vyplatit v hotovosti.

Pobyt věnovala:

CK S úsměvem

Nad vodárnou 159E
251 01 Říčany u Prahy
Tel.: 605 213 436, 605 539 859
www.susmevemkezdravi.cz

Podmínky soutěže!

Tato dlouhodobá soutěž probíhá od 7. 4. 2018 do 28. 4. 2018 včetně a šanci zvítězit má ten, kdo splní nejlépe následující 2 body:

1. správně vyluštěte a odešlete tajenku křížovky u této soutěže (tajenku odešlete pomocí odpovědní kolonky pod křížovkou),

2. na e-mail susmevem@vyhranasedm.cz zašlete tip na otázku, jaké bude celkové trvání slunečního svitu (h), které zaznamenají na meteorologické stanici v Hradci Králové za měsíc duben 2018? Tipujte hodnotu na jedno desetinné místo, např. 111,1 h a napište ji do Předmětu/Subjektu e-mailu, pro jednodušší vyhodnocení. Tip odešlete z e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci. Do soutěže můžete zaslat pouze jeden tip! Výherní hodnotu přebíráme z oficiálního portálu Českého hydrometeorologického ústavu.

 

V případě více správných odpovědí rozhoduje datum a čas odeslaného e-mailu s tipem.

Výherce a výherní údaj budou zveřejněny, jakmile bude tento údaj k dispozici na portálu Českého hydrometeorologického ústavu.


Budeme rádi, pokud označíte naše facebookové stránky www.vyhranasedm.cz, že se vám líbí a budete sdílet naše soutěže na svém FB profilu.


Pro případné dotazy použijte kontaktní formulář. Přejeme vám přesný tip.

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: 01.04.2018 - 30.04.2018 )

Facebook