01.09.2017 - 30.09.2017

Ze života. Z Ameriky jsem utekla do Prahy a jsem šťastná!

Narodila jsem se v Americe, kde jsem se i provdala. V době, kdy můj manžel přišel o práci, jsme se přestěhovali do Indiánské rezervace v Saskatchewanu.

Více informací

Méně informací

V rezervaci jsem se stala učitelkou na prvním stupni základní školy a můj manžel profesorem na střední škole. Bydleli jsme u kmene Kríů, od nichž jsem se naučila spoustu o jejich historii a kultuře.

Kamarádka mi otevřela oči

Zlom v mém dosavadním životě nastal jednoho obyčejného dne těsně před mými třicátými narozeninami. Společně s manželem a mojí kamarádkou z práce jsme se vypravili nakupovat do nejbližšího města, které bylo vzdálené hodinu a půl od naší rezervace. Během nákupu jsme se s manželem pohádali kvůli omáčce na špagety. Ano, opravdu, kvůli omáčce na špagety. Druhý den za mnou kamarádka v práci přišla a řekla mi: „Vůbec nemohu uvěřit, že se necháš svým manželem takhle ponižovat!" A položila mi zásadní otázku: „Uvědomuješ si vůbec, jak s tebou tvůj manžel jedná? Jak je na tebe nepříjemný a hrubý?" Ale já jsem to neviděla, protože jsem žila ve své vlastní bublině. Byla jsem svázána svými zažitými zvyky a chováním, které se ode mne očekávalo. Vyrostla jsem v silně věřící mormonské rodině a svého muže si vzala pouze z úcty k ní a jejímu náboženství.

Kdo jste a co vlastně od života očekáváte?

Nicméně mi její slova stále vrtala v hlavě, přemýšlela jsem na nad svou situací a uvědomila si, jak strašné manželství mám. Ještě smutnější zjištění však bylo, že vina není pouze na jeho straně. Ani já jsem se k němu nechovala hezky a nerespektovala ho. Začala jsem konečně jasněji vidět, kdo vlastně jsem. Je nesmírně důležité zeptat se sám sebe, kdo jste a čeho v životě chcete dosáhnout. Po tomto procitnutí přišly jedny z nejtěžších měsíců v mém životě. Postupně jsem pochopila, jak moc jsem svázána svými strachy a jak často se zaobírám otázkou, jestli tam na mě venku vůbec něco čeká. Ale jedno jsem věděla jistě - chci být šťastná a užívat si života. Namísto potlačování svých obav jsem je začala analyzovat a bojovat s nimi. Bála jsem se smrti, samoty, změny. Pozvolna jsem bojovala se svými obavami a byla trpělivá. Můj strach může být velký jako oceán, ale já jsem loď, která ho může přeplout.

Životní převrat

V té době by mě ani ve snu nenapadlo, že za deset let budu žít v jednom z nejkrásnějších měst na světě - v Praze, a že objevím tak nečekaně naplňující povolání a stanu se lektorkou angličtiny. Nedovedla jsem si to představit, ale už tenkrát jsem věřila, že na druhé straně mého „oceánu strachu" musí být něco lepšího. Za posledních deset let se změnilo mnoho. Opustila jsem manžela a následně se s ním rozvedla. Konečně jsem našla odvahu říci své rodině a přátelům, že jsem na holky. Odešla jsem z mormonské církve, přestěhovala se do krásného města a začala pracovat pro vládu. Také jsem se vrhla na psaní románů a do přípravy milionové dotace pro mladé vědce.

Najděte potěšení v tom, co děláte

Je velice důležité najít v životě to, co vás naplňuje. Jedním z důvodů, proč mě baví učit, je to, že mám ráda angličtinu, protože dovede být hravá a zároveň praktická. Studenty motivuji tím, že je učím, jak ji používat, aby dovedli mluvit o tom, co je pro ně důležité. Stejně tak si jdu za svým snem vydat román. Vzhledem k tomu, že se nejedná o nic snadného, mohlo by to vypadat, že budu potřebovat silnou motivaci. Není to ale úplně pravda. Píšu proto, že miluju příběhy, baví mě vytvářet působivé metafory a osobité postavy. Píšu proto, že mě to baví. Není to vždy snadné, ale věřím sama sobě, a to i v těch horších časech. Pokud nenacházíte potěšení v tom, co právě děláte, je nejvyšší čas to změnit. Tak, jako jsem to udělala před deseti lety já.

Jen Hill, mentorka a lektorka jazykové školy James Cook Languages


Klíčová slova
Příběhy
Ze života

SOUTĚŽ:

Soutěž o víkend na Slovensku - Užijte si pobyt v kouzelné přírodě Malých Karpat se svým blízkým.

Výherce získá pobytový voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Boutique Hotelu pod Lipou****.

Boutique Hotel pod Lipou leží v rekreační oblasti Harmonie v Modré na Slovensku. Jedná se o nový hotel rezortového typu, v kterém se snoubí kouzlo přírody a místních tradic se stylovým a jedinečným designem, moderní gastronomií a osobním přístupem. Hotel disponuje dvoulůžkovými a trojlůžkovými pokoji nebo apartmány s vlastním sociálním zařízením. Celkem je k dispozici 44 lůžek. Na pokoji mají hosté k dispozici čajový a kávový servis, v koupelně pak přírodní japonskou kosmetiku Keiji. Nechybí papuče, minibar, trezor, klimatizace. V celém hotelu je wifi zdarma. Hotelu náleží velká zahrada s lehátkami, je zde také zdarma k dispozici letní bazén, fotbalové hřiště, tenisové kurty, hřiště na beach volejbal, lanový park Jelšovisko, hřiště pro děti. Rovněž si můžete zapůjčit elektrická nebo horská kola či si zahrát stolní tenis. Užijte si víkend v nádherném prostředí Malých Karpat s výbornými klimatickými podmínkami.

DŮLEŽITÉ: Platnost voucheru do 22. 12. 2017. Pobyt je možný po předchozí domluvě dle obsazenosti. Doprava není součástí výhry. Poukaz nelze vyplatit v hotovosti.

Pobyt věnoval
Boutique Hotel pod Lipou
Harmónia 3018, 900 01 Modrá

tel. +421 905 894 052
e-mail: info@hotelpodlipou.sk
www.hotelpodlipou.sk

Podmínky soutěže! - SOUTĚŽ BYLA UKONČENA!

Tato dlouhodobá soutěž probíhá od 1. 9. 2017 do 28. 9. 2017 včetně a šanci zvítězit má ten, kdo splní nejlépe následující 2 body:

1. správně vyluštěte a odešlete tajenku křížovky u této soutěže (tajenku odešlete pomocí odpovědní kolonky pod křížovkou),

2. na e-mail podlipou@vyhranasedm.cz zašlete tip na otázku, jaké bude celkové trvání slunečního svitu (h), které zaznamenají na meteorologické stanici v Olomouci za měsíc září 2017? Tipujte hodnotu na jedno desetinné místo, např. 111,1 h a napište ji do Předmětu/Subjektu e-mailu, pro jednodušší vyhodnocení. Tip odešlete z e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci. Do soutěže můžete zaslat pouze jeden tip! Výherní hodnotu přebíráme z oficiálního portálu Českého hydrometeorologického ústavu.

 

V případě více správných odpovědí rozhoduje datum a čas odeslaného e-mailu s tipem.

Výherce a výherní údaj budou zveřejněny, jakmile bude tento údaj k dispozici na portálu Českého hydrometeorologického ústavu.


Budeme rádi, pokud označíte naše facebookové stránky www.vyhranasedm.cz, že se vám líbí a budete sdílet naše soutěže na svém FB profilu.


Pro případné dotazy použijte kontaktní formulář. Přejeme vám přesný tip.

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Lenka Partschová
Praha
Soutěž o víkend na Slovensku

Facebook