01.01.2017 - 31.01.2017

Ze života. Nevěrníka jsem poslala k vodě

Dlouho mi trvalo, než jsem dokázala opustit nevěrníka a postavit se na vlastní nohy. Teď jsem spokojená a jen lituji, že jsem to neudělala dřív.

Více informací

Méně informací

Chodili jsme spolu od střední školy. Pořád mě přemlouval, ať se k němu nastěhuji. Pro mě to znamenalo opustit rodinu, přátele... Nicméně nakonec jsem se vzdala svého života a přestěhovala se za ním. Nefungovalo to. Nevěra se stala naším nejskloňovanějším slovem. „Miluju jen tebe! Trochu jsem měl upito a přestal se kontrolovat," obluzoval mě klasickými řečmi. Vždy jsem mu odpustila, protože jsem ho milovala. Nicméně stres ze soukromého i pracovního života, špatná životospráva a žádný pohyb si na konci roku 2013 vybraly svou daň, skončila jsem na několikatýdenní neschopence.

Psychika se zlepšila v posilovně

Konečně jsem měla čas přemýšlet nad svým životem a dospěla jsem k radikálnímu řešení. „Už s tebou nemohu dál žít, stěhuji se do podnájmu," oznámila jsem mu. Byla jsem po 11 letech sama, se zlomeným srdcem, nulovým sebevědomím, nenaplněnými sny a velkým strachem. Únik od reality a depresí jsem našla v posilování. Objevila jsem, že kromě zlepšení fyzické kondice má cvičení skvělý efekt na psychiku. A tak se ve mně najednou objevila obrovská síla a chuť žít. Posilování mě přimělo změnit jídelníček. Nechtěla jsem se ale vzdát sladkého, které tolik miluju. Snažila jsem se najít na trhu opravdu zdravé mlsání, které by mi chutnalo, a zároveň bych se mohla spolehnout na kvalitní složení. Nechtěla jsem se smířit s tím, že ani v prodejnách zdravé výživy nenajdu zdravé výrobky. Místo toho tu je spoustu potravin plných bílé mouky, cukru, špatných tuků.

Vlastní mlsání

Vždycky jsem cítila, že bych jednou chtěla podnikat, ale nikdy jsem nevěděla v čem. Najednou tu byl nápad - vlastní skutečně zdravé mlsání. V té době u mě navíc sílil pocit zklamání z fungování velkých korporací k zaměstnancům a způsobu řízení podnikání. Síla získaná díky překonání první velké životní krize podpořila sepsání výpovědi. Nadšeně jsem běžela na kurz výživového poradce a vrhla se do podnikání. Původně jsem chtěla na výrobu najít dodavatele. Nedokázala jsem si ani představit, jak vypadá potravinářská výroba, natož, že bych ji měla vybudovat a řídit. Po několika měsících neúspěšného hledání přede mnou stála první křižovatka - vzdát se snu a vrátit se zpátky do práce, anebo zariskovat a půjčit si peníze na vlastní provozovnu? Nespala jsem, nejedla, měla jsem úzkosti. Nikdy ale nedosáhneme toho, o co se nepokusíme. A tak plná víry, touhy, odhodlání a ochoty učit se z vlastních chyb, jsem udělala první krok.

Začala jsem od nuly

Musela jsem se maximálně uskromnit, opustit byt v Praze, vrátit se zpátky k rodičům na vesnici poblíž Chrudimi a začít od nuly, bez jakýchkoli znalostí a zkušeností budovat vlastní výrobu. Kdyby za jednoduchým přáním - dělat svět zdravější - nestála velká láska a silný závazek, určitě bych to již dávno vzdala. Nic nejde tak, jak jsem si plánovala. Ale to je dobře, jedině tak se máte co učit. O životě totiž rozhodují chvíle, kdy jste na dně! Tam se láme chleba! Nikdy to nesmíte vzdát! Až teď těm slovům rozumím. Nezastavila mě zpronevěra mých prvních vydělaných peněz ze strany dodavatele. Nezastavily mě pomluvy lokální konkurence, které mě připravily o zákazníky. Nevzdala jsem se, když jsem zůstala bez pomoci okolí. A dočkala jsem se prvních úspěchů, kterým jsou spokojení zákazníci, nadšené reakce a dokonce vítězství v podnikatelské soutěži. Porota T-Mobile Rozjezdů v Pardubickém kraji mne poslala do celostátního kola a moje malá pekárna, v tuhle chvíli v ní pracujeme 3, soutěží s dalšími 40, často i většími firmami.

Cítím se šťastná

Svým životním pádům jsem nerozuměla, ale teď jsem za ně strašně vděčná! Můj nový život mě učí velké pokoře a návratu k základním lidským hodnotám. Naučila jsem se nesrovnávat s ostatními, být sama sebou, být nezávislá, věřit si a jít si za svým snem bez ohledu na okolí a okolnosti. Poprvé v životě se cítím opravdu šťastná! A to mi letos bude 30. Bydlím na vesnici u rodičů. Nemám přítele. Nemám děti. A mám dluhy.:) Naplňuje mě ale, že dělám věci, které pomáhají ostatním, a které mě zároveň neustále posouvají, učí novému a dělají lepším člověkem.

Lenka Školoudová, Chrudim


Klíčová slova
Příběhy
Ze života

SOUTĚŽ:

Soutěž o prodloužený víkend v lázních - Užijte si pobyt v krásném prostředí Kostelce u Zlína.

Výherce získá pobytový voucher na rekondiční pobyt s názvem Pohodová relaxace pro 2 osoby na 4 noci s polopenzí v Lázních Kostelec u Zlína.

Výherce získá:
2x koupel se solí z Mrtvého moře
1x zábal s panenským kokosovým olejem
1x konopný peeling
1x masáž ruční částečná na 15 minut

Lázně v Kostelci, založené v roce 1742 rakouskou šlechtou Seilernu, jsou známé svými léčivými sirnými prameny. Blahodárné účinky zdejších minerálních vod si můžete vyzkoušet na vlastní kůži při některé z mnoha nabízených léčebných i relaxačních procedur. Hotel, lázně a golfový areál byly zasazeny do krásné přírody předhúří Hostýnských a Vizovických vrchů. Poloha areálu je výjimečná. Vyznavači rušného městského života mají široké možnosti ve 3 km vzdáleném Zlíně. Pro klidné povahy se nabízí krásné prostředí přilehlých, mírně zvlněných hvozdů, velmi často využívaných hosty k procházkám, turistice a cykloturistice. Areál nabízí celoroční možnosti vyžití při víkendových, týdenních i vícedenních rekreacích, rekondičních pobytech, nebo při lázeňské léčbě pohybového aparátu a kožních nemocí.

DŮLEŽITÉ: Platnost voucheru do 31. 12. 2017. Pobyt je možný po předchozí domluvě dle obsazenosti. Doprava není součástí výhry. Poukaz nelze vyplatit v hotovosti.


Pobyt věnoval:
Hotel Lázně Kostelec u Zlína
Lázně 493, 763 14  Zlín
Tel.: 577 152 111
E-mail: pobyty@laznekostelec.cz
www.laznekostelec.cz

Podmínky soutěže! – SOUTĚŽ BYLA UKONČENA

Tato dlouhodobá soutěž probíhá od 1. 1. 2017 do 29. 1. 2017 včetně a šanci zvítězit má ten, kdo splní nejlépe následující 2 body:

1. správně vyluštěte a odešlete tajenku křížovky u této soutěže (tajenku odešlete pomocí odpovědní kolonky pod křížovkou),

2. na e-mail laznekostelec@vyhranasedm.cz zašlete tip na otázku, jaké bude celkové trvání slunečního svitu (h), které zaznamenají na meteorologické stanici ve Strážnici za měsíc leden 2017? Tipujte hodnotu na jedno desetinné místo, např. 111,1 h a napište ji do Předmětu/Subjektu e-mailu, pro jednodušší vyhodnocení. Tip odešlete z e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci. Do soutěže zašlete pouze jeden tip! Výherní hodnotu přebíráme z oficiálního portálu Českého hydrometeorologického ústavu.

 

V případě více správných odpovědí rozhoduje datum a čas odeslaného e-mailu s tipem.

Výherce a výherní údaj budou zveřejněny, jakmile bude tento údaj k dispozici na portálu Českého hydrometeorologického ústavu.


Budeme rádi, pokud označíte naše facebookové stránky www.vyhranasedm.cz, že se vám líbí a budete sdílet naše soutěže na svém FB profilu.


Pro případné dotazy použijte kontaktní formulář. Přejeme vám přesný tip.

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Magdalena Holčáková
Velké Karlovice
Soutěž o prodloužený víkend v lázních

Facebook