01.08.2017 - 31.08.2017

Ze života. Láska s kovbojem

Poprvé jsem jela do USA na tři měsíce jako studentka zdokonalit se v jazyce. Jenže zdejší kultura a lidé mi tak učarovali, že jsem se chtěla vrátit. A na mnohem delší dobu! Najít si práci a stát se na chvíli součástí této nádherné země.

Více informací

Méně informací

Další rok už jsem měla po škole, a tak jsem se vypravila do Ameriky znovu. Kam? Opět do Texasu. Je to místo, které buď milujete, nebo nenávidíte. Nic není mezi tím. A já patřím do první skupiny. Právě tady se totiž nacházejí charismatičtí kovbojové. Přesně takoví, jaké jsem znala z amerických seriálů. Imponovaly mi jejich kostkované košile a texasky. Moc jsem si přála patřit jednomu z nich.

Jednoduché seznámení

V Americe se mladí lidé běžně seznamují na internetu a berou to velice vážně. Po několika zprávách už vědí, jestli spolu chtějí první rande v baru, nebo se raději vydají na procházku. Na seznamku jsem si tedy dala inzerát i já. A právě tady si mě našel kovboj Con. Od první chvíle mi přišel velmi sympatický, i když při psaní jsme měli dost často odlišné názory, ale dokázali jsme rychle najít zlatou střední cestu. Netrvalo dlouho a já ho pozvala do baru, kde jsem ten večer byla s kamarádkou. Byla to možná hodinka, kdy mezi námi třemi probíhala vzájemná konverzace a já jsem věděla, že toho pána, co přijel na motorce, chci poznat více.

Stanování na farmě u rodičů

Den Nezávislosti aneb 4. července se stal mým nejdelším, nejhezčím a nejlepším rande v životě. Asi nemusím popisovat, co se přihodilo, ale hned druhý den se mě zeptal: „Pojedeš se mnou a mými přáteli stanovat o víkendu za město, na farmu k mým rodičům?" Samozřejmě jsem pozvání přijala a nemohla se dočkat. Hned první den stanování jsem poznala jeho nejbližší kamarády a k tomu jako bonus i rodiče. Ano, už na třetím rande jsem byla představena. Možná to je tím, že v Texasu k sobě mají lidi o hodně blíž než v jiných státech. Jsou srdečnější, družnější a člověk má pocit, že se tak brzo stane jejich součástí.

Náhradní máma

Při prvním setkání s rodiči jsem byla snad ze všeho nejvíce vykulená jen já. Pro ně to byla samozřejmá věc a přijali mě do rodiny, jako bych tam patřila vždycky. Maminka Cona se mě vyptávala: „Povídej, jak to vypadá v Česku?" Sama totiž měla kořeny z České republiky. Její maminka za komunismu emigrovala z Česka do Ameriky. Velmi si mě oblíbila a učila mě vařit rodinná jídla, brala mě na spoustu akcí. Stala se takovou mojí „náhradní americkou mámou".

S kamarády za zády

Ze začátku s Conem bylo vše idylické. Romantických večerů, kdy mě přijel jen tak vyzvednout na motorce, tu mi dovezl dort, jindy něco jen tak pro radost, byla spousta. Vzpomínám na naši cestu do Austinu (hlavní město Texasu), kde začaly první neshody. Výlety na lodi po jezeře, brouzdání po zapadlých kavárnách, country večery byly tak romantické, jen kdyby nám u většiny neasistovali jeho kamarádi. I přesto, že jsem opravdu společenský člověk, v některých situacích bych byla raději jen sama s ním a neměla jeho deset kamarádů za zády. Pro něj byli kamarádi vším. Po čase se takových situací, které mi vadily, sešlo více. Jeho práce se zbraněmi, výlety, kdy jsem nevěděla datum návratu, se podepsaly na mojí náladě. Konec našeho vztahu nastal tak nějak z obou stran. „Má tohle vůbec cenu? Jsme tak rozdílní a stejně chceme žít každý v jiné zemi," navrhla jsem definitivní konec. Dnes se s ním nestýkám. Nepíšu si ani s jeho rodinou. Paradoxně se mi občas ozvou jeho kamarádi. Jsem zpátky ve své rodné zemi, kterou miluji nade vše a na randění s kovbojem vzpomínám s úsměvem.

Lucie K., Zlín


Klíčová slova
Příběhy
Ze života

SOUTĚŽ:

Soutěž o víkend v Budapešti - Užijte si pobyt v centru maďarské metropole se svým blízkým.

Výherce získá pobytový voucher pro 2 osoby na 1 noc se snídaní v Hotelu Benczúr***.

Hotel Benczúr leží v samém srdci Budapešti, v blízkosti muzeí, zoo a náměstí Hrdinů. Disponuje velkou škálou konferenčních místností. Hostům je k dispozici 34 standardních pokojů, 53 nadstandardních, 63 superior, 4 apartmány a 4 superior apartmány. Pochutnat si můžete ve dvou restauracích, které se specializují na místní speciality. Nechybí internetový koutek a zahrada. V celém hotelu je wifi zdarma, parkování za poplatek. Kousek od hotelu se nacházejí historické termální lázně Széchenyi, asi pět minut pěšky.

DŮLEŽITÉ: Platnost voucheru do 30. 12. 2017. Pobyt je možný po předchozí domluvě dle obsazenosti. Doprava není součástí výhry. Poukaz nelze vyplatit v hotovosti.

Pobyt věnoval
Benczúr Hotel
Benczúr 35, 1068 Budapešť

tel.: +36 1479 5665
e-mail: info@hotelbenczur.hu
www.hotelbenczur.hu

Podmínky soutěže! – SOUTĚŽ BYLA UKONČENA!

Tato dlouhodobá soutěž probíhá od 1. 8. 2017 do 29. 8. 2017 včetně a šanci zvítězit má ten, kdo splní nejlépe následující 2 body:

1. správně vyluštěte a odešlete tajenku křížovky u této soutěže (tajenku odešlete pomocí odpovědní kolonky pod křížovkou),

2. na e-mail benczur@vyhranasedm.cz zašlete tip na otázku, jaké bude celkové trvání slunečního svitu (h), které zaznamenají na meteorologické stanici ve Strážnici za měsíc srpen 2017? Tipujte hodnotu na jedno desetinné místo, např. 111,1 h a napište ji do Předmětu/Subjektu e-mailu, pro jednodušší vyhodnocení. Tip odešlete z e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci. Do soutěže můžete zaslat pouze jeden tip! Výherní hodnotu přebíráme z oficiálního portálu Českého hydrometeorologického ústavu.

 

V případě více správných odpovědí rozhoduje datum a čas odeslaného e-mailu s tipem.

Výherce a výherní údaj budou zveřejněny, jakmile bude tento údaj k dispozici na portálu Českého hydrometeorologického ústavu.


Budeme rádi, pokud označíte naše facebookové stránky www.vyhranasedm.cz, že se vám líbí a budete sdílet naše soutěže na svém FB profilu.


Pro případné dotazy použijte kontaktní formulář. Přejeme vám přesný tip.

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Jiří Hájek
Olešná
Soutěž o víkend v Budapešti

Facebook