01.03.2018 - 29.03.2018

Ze života. Díky orientálnímu tanci jsem rozkvetla do krásy a ženskosti

Orientální tanec se mi vždy líbil. Když jsem ho poprvé zkusila, měla jsem pocit, že už jsem ho někdy tančila.

Více informací

Méně informací

Orientální tanec je jeden z mála tanců, který je oslavou ženskosti. Může v každé z nás probudit vnitřní i vnější krásu, ladnost, křehkost, jemnost a eleganci. Když jsem ho začala tančit, tak mě velice nadchl. Zjistila jsem, že je to pro mě přirozený pohyb. Toužila jsem se v něm zdokonalit natolik, abych ho mohla vyučovat. Má touha mě zavedla do severní Afriky, kde jsem absolvovala řadu tanečních autentických setkání. Zažila jsem taneční oslavy u ohňů, svatební veselí i klasické semináře a lekce tamních tanečních mistrů.

Spousta zdravotních účinků

Nyní už tomu bude dvacet let, co orientální tanec vyučuji v Praze a okolí a díky tomu mohu potvrdit jeho pozitivní účinky na zdraví ženy jak duševního, tak i fyzického. Pokud ženy orientální tanec baví, vidím již po pár měsících, že ženy zkrásní, začnou nosit sukně a šaty, zdobit se šperky. Celé rozkvetou do krásy a ženskosti. „Byla jsem moc překvapena, jak příjemně jsem se při tancování cítila," slyším od svých klientek, když zkusí tanec poprvé. Je to nepopsatelné. Jsem přesvědčena, že když je žena spokojená a šťastná, má také spokojeného partnera a šťastné děti.

Kurzy a profesionální vystupování

Vedu klasické hodiny orientálního tance, kde mě nejvíce oslovil právě každodenní kontakt s dámami na lekcích. Ráda jsem přítomna u pozitivních změn každé začínající tanečnice, kterou orientální tanec baví. Za léta, co mé kurzy navštěvují, jsme se s mnohými spřátelily. Takovýchto letitých obohacujících přátelství si velmi vážím. Několikrát do roka také pořádám pro tanečnice víkendová taneční soustředění. Ráda jezdím s tanečnicemi i na dovolené k moři. Společné akce si užíváme.

Láska k orientálnímu tanci mě přivedla na myšlenku nejen probudit ženskost, ale i uvolnit mysl. To mi dalo základ pro vytvoření nového konceptu hodin orientálního tance spojeného s relaxací. Při okouzlujícím zvuku tibetské mísy se nejdříve uklidníme a poté pomocí orientálního tance rozproudíme ženskou energii. Každý z nás by se měl cítit dobře a fit nejen po fyzické stránce, ale důležitá je především psychická rovnováha. V dnešní uspěchané době je nutné myslet na vnitřní klid, sám sebe ztišit a být spokojený sám se sebou.

Vystupuji také profesionálně s taneční skupinou Shankara, která vznikla spontánně z tanečnic z mých kurzů, pro které se stal orientální tanec nedílnou součástí jejich života. Se Shankarou se zúčastňuji festivalů a jiných oslav tance.

Nádherné kostýmy a podmanivá hudba

K vystoupení je potřeba několik krásných kostýmů. Většinu jsem si navrhla sama. Kostýmy si nechávám zhotovit přímo na míru u zkušených dámských krejčových, specializujících se na taneční kostýmy. Barvy, látky, šperky a doplňky si vybírám intuitivně. Některé taneční kostýmy jsem si přivezla přímo z módních přehlídek z Egypta. První přehlídka tanečních kostýmů byla pro mě hlubokým zážitkem. Své kostýmy už jsem ale přestala počítat a na jejich cenu raději ihned zapomenu.

Samozřejmě vymýšlím i nové choreografie. Když mě osloví nádherná skladba, tak mě napadá vhodná choreografie okamžitě. Pro pokročilejší tanečnice tvořím choreografii delší čas, snažím se ji perfektně připravit a usnadnit tak tanečnicím její zvládnutí.

Relaxuji v lese

Samozřejmě nezapomínám ani na odpočinek. Nejraději relaxuji při procházce lesem s mým nejmladším synkem. Rychlá chůze, čerstvý vzduch a neutuchající zájem mého syna o vše okolo je pro mě balzámem pro duši. Ráda také plavu a navštěvuji hodiny jógy. Jsem přesvědčena, že tanec, plavání, rychlá chůze a jóga jsou nejpřirozenější a nejprospěšnější pohybové aktivity pro ženu. Jinak patřím do velké rodiny, z které čerpám spoustu energie a jsem v ní šťastná. Mám tolerantního partnera, který chápe moji velkou vášeň k tanci, možná i proto, že i on má náročného koníčka. Moji tři synové mi dělají radost. Můj nejstarší syn je zapáleným zpěvákem, choreografem a tanečníkem. Profesně se obohacujeme a navzájem si s velkým nadšením pro stejnou věc pomáháme. Prostřední syn převzal rodinné včelařství, kterému se věnujeme po několik generací. Těší mě, že má takového hodnotného koníčka. Med celá rodina milujeme a hlavně čas společně strávený při včelaření či vytáčení medu nás sbližuje. Je to voňavá záliba pro nás všechny v rodině.

Čtenářkám bych ráda vzkázala, aby nezapomínaly na svůj zevnějšek a nitro, které se vzájemně ovlivňují. Ať se věnují tomu, co je baví a těší.

Daniela Pardusová, Praha

Foto: Josef Rafael a Fotoatelier Antuškovi


Klíčová slova
Příběhy
Ze života

SOUTĚŽ:

Soutěž o víkend v Krušných horách - Užijte si pobyt v kouzelné přírodě Krušných hor na německé straně s celou svou rodinou.

Výherce získá pobytový voucher pro 2 dospělé osoby a až 3 děti do 15 let na 2 noci se snídaní, vstupem do bazénu a fittness v Hotelu Lugsteinhof.

Hotel Lugsteinhof leží v Krušných horách v nadmořské výšce 900 metrů nad mořem, jen kousek od českých hranic. Kromě čerstvého vzduchu si zde užijete i božský klid, protože široko daleko jsou jen lesy. Jste-li milovníci běžek, trať vede hned u hotelu. Biatlon aréna je odtud vzdálená pouhých 1,5 km. Přímo od hotelu jezdí skibus do 4 km vzdáleného lyžařského střediska Altenberg. Velkou výhodou je, že personál mluví česky, takže odpadá jazyková bariéra. Hotel disponuje jak levnějšími pokoji, tak dražšími, v ceně je návštěva bazénu, fittness nebo herny. Za příplatek můžete i do sauny nebo na bowling. Ve zdejší restauraci si můžete vychutnat jak snídaně, tak oběd, nebo večeři. Vaří se nejen saské speciality, ale také české, takže si můžete objednat třeba svíčkovou s knedlíkem.

DŮLEŽITÉ: Platnost voucheru do 1. 9. 2019. Pobyt je možný po předchozí domluvě dle obsazenosti. Doprava není součástí výhry. Poukaz nelze vyplatit v hotovosti.

 

Pobyt věnoval:

Hotel Lugsteinhof

Inhaber Konrad Kadletz
01773 Altenberg/Zinnwald

tel. 00490350563650
e-mail: info@lugsteinhof.de
www.lugsteinhof.de

Podmínky soutěže!

Tato dlouhodobá soutěž probíhá od 1. 3. 2018 do 29. 3. 2018 včetně a šanci zvítězit má ten, kdo splní nejlépe následující 2 body:

1. správně vyluštěte a odešlete tajenku křížovky u této soutěže (tajenku odešlete pomocí odpovědní kolonky pod křížovkou),

2. na e-mail lugsteinhof@vyhranasedm.cz zašlete tip na otázku, jaké bude celkové trvání slunečního svitu (h), které zaznamenají na meteorologické stanici v Šumperku za měsíc březen 2018? Tipujte hodnotu na jedno desetinné místo, např. 111,1 h a napište ji do Předmětu/Subjektu e-mailu, pro jednodušší vyhodnocení. Tip odešlete z e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci. Do soutěže můžete zaslat pouze jeden tip! Výherní hodnotu přebíráme z oficiálního portálu Českého hydrometeorologického ústavu.

 

V případě více správných odpovědí rozhoduje datum a čas odeslaného e-mailu s tipem.

Výherce a výherní údaj budou zveřejněny, jakmile bude tento údaj k dispozici na portálu Českého hydrometeorologického ústavu.


Budeme rádi, pokud označíte naše facebookové stránky www.vyhranasedm.cz, že se vám líbí a budete sdílet naše soutěže na svém FB profilu.


Pro případné dotazy použijte kontaktní formulář. Přejeme vám přesný tip.

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: 01.03.2018 - 29.03.2018 )

Facebook