Čtvrtek 12.01.2017

Za Jamesem Bondem do Söldenu

Lyžařské středisko Sölden získalo nebývalou slávu a to jen díky tomu, že se zde natáčela bondovka Spectre. Na vrcholu Gaislachkogl a na ledovcové cestě v údolí Rettenbachtal se natáčela většina napínavých scén…

Více informací

Méně informací

Chcete-li se vydat po stopách Jamese Bonda a rádi lyžujete, pak vyrazte do Söldenu. Na ledovci máte záruku sněhu a prohánět se můžete na 145 kilometrech sjezdovek. A proč si producenti nové bondovky vybrali právě Sölden? Pravdou je, že producent Sam Mendes byl hned od začátku naprosto nadšený z impozantní architektury restaurace ice Q na vrcholu hory Gaislachkogl v nadmořské výšce 3 048 metrů. Restaurace ice Q byla otevřena v prosinci 2013 a je pravděpodobně jednou z nejpůsobivějších budov v Alpách. Ocel, dřevo, kámen a sklo propůjčily působivé skleněné fasádě s plochou 900 m² jedinečný a impozantní vzhled. Nachází se tu nejen výtečná restaurace, ale i salonek ice Q k pořádání soukromých oslav a malých večírků. Rovněž ho fascinovaly možnosti a motivy vrcholu Gaislachkogl, jeho okolí a ledovcová cesta.

Lyžování nejen na ledovcích

Do děje nejnovější bondovky se tak můžete jednoduše také dostat. Vysokohorské středisko Sölden v údolí Ötztal dnes patří k nejsportovnějším lyžařským oblastem v Rakousku a z Prahy to máte jen šest hodin. Dva ledovcové areály a tři třítisícovky jsou pohodlně přístupné lanovkami a lyžovat se tu dá až do května. Sjezdovky kolem vrcholu Gaislachkogl (3058 m) představují výzvu i pro ty nejsportovnější. Kromě razantních sjezdů zde přímo pod vrcholem lákají strmé žlaby. A dál dole v údolí Rettenbachtal, kterým se táhne ledovcová, pouze v létě otevřená silnice, se nachází „stříbrná sjezdovka", závodní trať, vedoucí až do střediska. Na druhé straně údolí Rettenbachtal leží klidnější, rodinný lyžařský areál Giggijoch. Na požitkových svazích nad malou hotelovou vesničkou Hochsölden si na své přijdou i méně zkušení lyžaři. Děti se mohou hravě naučit lyžovat v lyžařských mateřských školkách. Dobrou formu vyžadují pouze sjezdovky vedoucí z Schwarzkoglu a Hainbachjochu.

Důležité informace

• Do Ötztalu jedete pohodlně po dálnici přes Plzeň, Regensburg, Mnichov, Innsbruck a za Innsbruckem sjedete na Ötztal. Cesta trvá asi 6 hodin.
• V celém údolí jezdí do lyžařských středisek skibus zdarma.
• Tělo si můžete zrelaxovat ve veřejných lázních Aqua Dome s léčivou vodou. Mají otevřeno každý den, a to od 9 do 23 hodin. Celodenní pobyt v tomto vodním ráji pořídíte za 21 eur, vstupenka na tříhodinové skotačení v bazénech a užívání si sauny vás přijde na 14 euro. Více na www.aqua-dome.at.
• Více informací na www.oetzal.com, anebo v češtině na www.tyrolsko.cz.


Klíčová slova
Rakousko
Cestování
Lyžování
Evropa

SOUTĚŽ:

Křížovka o čepici a sprej při bolesti v krku - Buďte na zimu připraveni!

Čepice značky Capo v zimě dokonale zahřeje. Je vyrobena z 50% vlny a 50% polyakrylu.

Sprej do krku Humer je zase první záchrana při akutní bolesti hrdla, obsahuje pouze přírodní látky, které pomáhají ničit viry a bakterie. Uleví se vám od bolesti v krku.

 

POZOR, DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ O PRODLOUŽENÝ VÍKEND V LÁZNÍCH

Soutěž probíhá v sekci Příběhy do 29. ledna 2017 včetně!

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro Vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Lenka Jůzlová
Zlín
Křížovka o čepici a sprej při bolesti v krku

Facebook