Středa 14.03.2018

Úroveň zabezpečení garáží často neodpovídá hodnotě uloženého majetku

Garáž je magnet pro zloděje. Vedle zaparkovaného vozu nebo motorky jsou pro pachatele lákavé i elektrické dílenské nářadí, pneumatiky, náhradní díly, jízdní kola, nebo zahradní technika, což představuje při odcizení samo o sobě značné škody. Motoristé však zabezpečení garáží často podceňují.

Více informací

Méně informací

Dokazuje to i nedávné odhalení zlodějů na Trutnovsku, kteří mají na svědomí vloupání do více než 80 garáží v sedmi krajích ČR a na kontě škody dosahující téměř 2, 2 milionu korun. Při dopadení u nich byly nelezeny dva zápisníky, kde pachatelé evidovali více než 1000 adres vytipovaných garáží po celé republice. „Obviněným je kladeno za vinu, že společně od jara roku 2015 do so učasné doby v sedmi krajích (Královéhradecký, Pardubický, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Liberecký a kraj Vysočina) páchali majetkovou trestnou činnost, čímž způsobili poškozeným škodu dosahující téměř 2, 2 milionu korun. Muž se ženou při páchání trestné činnosti vnikali do garáží za použití násilí a zde se zaměřovali mimo jiné na disky s letními a zimními pneumatikami, jízdní kola, nářadí, motocykly, zahradní sekačky a vše ostatní, co jim přišlo pod ruce," píše ve zprávě Policie ČR kpt. PhDr. Ondřej Moravčík. „Garáže se stávají snadným cílem, protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata. Většina majitelů stále zamyká garáže obyčejným visacím zámkem, což je naprosto alarmující vzhledem k hodnotě uložených věcí," komentuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení společnosti Next.

Jak ochránit majetek uložený v garáži?

„Doporučuji vyměnit zámky za bezpečnostní a chránit garáž elektronicky. Ideálním řešením mohou být magnetická čidla na vratech, pohybové čidlo v prostoru garáže, a to vše napojené například na domovní alarm, pokud je garáž součástí domu. Vhodný je také kamerový dohled. Důležité je i zabezpečení oken garáže, která je nejlépe opatřit mříží nebo bezpečnostní folií," říká Ivan Pavlíček. „V případě, že je garáž navíc propojena vlastními dveřmi s domem, volte bezpečnostní dveře minimálně III. bezpečnostní kategorie, s bezpečnostní vložkou a kováním minimálně ve stejné kategorii. Jedině tak ochráníte před vloupáním zbytek svého domova."

Foto: Next


Klíčová slova
Technika
Auto-moto

SOUTĚŽ:

Křížovka o sušenky na každý den - Malé balení zažene chuť na sladké.

Honí vás mlsná po obědě? Jednou malou cereální sušenkou ji krásně zaženete, aniž byste přibrali. Vyzkoušejte 10 mini custard cream biscuits od Weight Watchers.

 

POZOR, DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ O VÍKEND V KRUŠNÝCH HORÁCH!

Soutěž probíhá v sekci Příběhy do 29. března 2018 včetně!

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro Vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Vladimír Pospíšil
Chrášťany
Křížovka o sušenky na každý den

Facebook