Čtvrtek 14.09.2017

Seychely splní váš sen o ráji

Toužíte po exotické dovolené? Seychelské ostrovy splní vaše nejtajnější přání. Už jen fakt, že 7 z 10 nejkrásnějších pláží na světě najdete právě zde, mluví za vše. Bílý písek, tyrkysové moře, palmy a k tomu neuvěřitelná fauna a flóra ve vnitrozemí. Jednotlivé ostrovy jsou tak rozmanité, že si jich musíte prohlédnout co nejvíc. Tak vzhůru za dobrodužstvím!

Více informací

Méně informací

Seychelské ostrovy jsou rájem na Zemi a to v pravém slova smyslu. Až se projdete bosýma nohama po heboučkém písku v legendární zátoce Anse Lazio na ostrově Praslin, zjistíte, že skutečnost je ještě lepší než z fotografií. Takový zážitek zůstane hluboko ve vaší mysli a vzpomínkách. Praslin ale není jediným ostrovem v Indickém oceánu, má ještě dalších 114 okolo sebe. Tím hlavním a největším je Mahe, kde panuje čilý ruch. Právě tady se nachází mezinárodní letiště a jezdí odtud rychlé čluny, katamarány nebo lodě na další ostrovy. Bohužel v letních měsících moře pěkně houpe, a proto doporučujeme přelet malým letadlem místních aerolinií. Metropolí Mahé je Victoria a patří mezi nejmenší hlavní města na světě. I když nebudete chtít nic kupovat, zajděte se podívat na místní trhy. Rybáři prodávají nejčerstvější úlovky, květinářky čerstvě nařezané květiny, z barev sárí jen přechází zrak... Botanické zahrady lákají k procházkám a obdivování zdejší květeny, neuvěřitelné jsou i kolonie velkých netopyrů či zmenšenina anglického Big Benu.

Obří želvy a kokosy

Na již zmíněném Praslinu určitě prozkoumejte hornaté vnitrozemí s bujnou tropickou vegetací a vodopády, které se tříští o žulové masivy nejrůznějších tvarů. V údolí Valée de Mai uvidíte růst jako na jediném místě na světě obří kokosy Coco de Mer, symbol ráje vpravdě biblického. Toto místo je zapsané na Seznamu chráněných a kulturních památek Unesco, stejně tak vyvýšený korálový atol Aldabra, na který je vstup povolen pouze výjimečně. Je to poslední místo, kde ve volné přírodě žijí obří seychelské suchozemské želvy. Stejně hornaté jako Praslin jsou i další ostrovy Silhouette nebo La Digue. Ten je považován za nejfotogeničtější ostrov Seychel. A právem! Fascinující přírodu tvoří palmové háje a rozlámaná žulová skaliska, přičemž zdejší Anse Source d´Argent se řadí mezi nejkrásnější pláže světa. Velkou výhodou Seychel je fakt, že u nejkrásnějších pláží nestojí ani jeden hotel.

Ptačí ostrov

Dovolenou ale můžete prožít i na menších ostrůvcích s nedotčenou přírodou. Například na Bird Island, jak už název napovídá, žijí ptačí kolonie. Pozorování ptáků patří ke koloritům zdejšího ostrova. Navíc zde žijí želvy obrovské. Hotely jsou spíše ekologického rázu právě kvůli výjimečné fauně. Toužíte-li po luxusu, pak doporučujeme ostrov St. Anne, který je v soukromém vlastnictví. Na všech ostrovech ale poznáte směs afrických, evropských i asijských vlivů, která se odráží jak v hudbě, tak v tanci, architektuře nebo dokonce i v kuchyni. Nikdy nechybí ryby, jako tuňák, žralok, barakuda nebo mečoun, a mořské plody, z příloh pak rýže a brambory na mnoho způsobů. Určitě ochutnejte místní manga, šťavňatější jste jistě ještě nejedli. Chcete-li zkusit místní delikatesy, pak si poručte placky z chlebovníku, polévku z korýšů nebo grilovaného netopýra. Všechny pokrmy se dochucují tropickým kořením, takže mají úplně jinou chuť. Také palmové víno má něco do sebe nebo místní čaj, který pochází z plantáží na ostrově Mahe.

Důležité informace

• Let z Prahy trvá 11 hodin, ceny letenek začínají na 23 000 Kč.
• Na cestu stačí cestovní pas s platností delší než 6 měsíců po návratu. Víza nejsou nutná.
• Skvělé ubytování za příznivou cenu nabízí hotel Berjaya Beau Vallon Bay Resort and Casino na ostrově Mahé, nebo Acajou Beach Resort na ostrově Praslin. Více na www.ckn.cz.
• Určitě si naplánujte minimálně 3 noci na ostrově La digue, který můžete objevovat ze sedla kola. Vynikající je hotel Patatran Village Resort.
• Díky poloze jižně od rovníku jsou Seychely ideální destinací, kde se dá trávit dovolená po celý rok. Teploty se celý rok pohybují okolo 25 až 32 stupňů a panuje zde velmi slunečné počasí s drobnými přeháňkami, jak bývá v tropech zvykem. Nejvíce srážek je v jarním období, nejméně pak v letních měsících. Průměrná teplota moře neklesne pod příjemných 27 stupňů.
• Časový posun je plus dvě hodiny, v zimě plus tři hodiny.
• Nezapomeňte si přivézt adaptér na elektrické spotřebiče, místní zásuvky jsou tříkolíkové.
• Povinné očkování není třeba.
• Na Seychelách se domluvíte anglicky, francouzsky a kreolsky, z nichž všechny jsou úředními jazyky.
• V obchodech je výběr potravin omezený, neočekávejte tak velkou nabídku jako u nás.
• Oficiální měnou je seychelská rupie, bez problému můžete platit eurem či americkým dolarem, na větších ostrovech dokonce i kartou.

Foto: Seychelles Tourism Board


Klíčová slova
Cestování
Svět

SOUTĚŽ:

Křížovka o balení zeleného čaje - BIO Matcha Tea Harmony – Čaj, který vzpruží a zároveň uvolňuje.

Představte si nápoj, který by vám dodal do těla energii a zároveň navodil pocit relaxace a uvolnění. Dokáže to pravý zelený čaj Matcha Tea. Obsahuje kofein, který povzbuzuje organismus a podporuje soustředěnost, a aminokysleinu L-theanin stimulující produkci mozkových vln alfa, jež mají na tělo relaxační účinek. Díky jedinečnému způsobu výroby na japonských čajových plantážích obsahují čajové listy Matcha Tea mnohem více aminokyselin než běžný čaj. Do těla tak dostanete větší množství prospěšných látek. Matcha Tea si můžete dopřát nejen jako chutný teplý či chlazený čaj či latté, ale i na svačinku jako Bio Puding s Matcha Tea. Pro více informací navštivte www.matchatea.cz.

 

POZOR, DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ O VÍKEND NA SLOVENSKU

Soutěž probíhá v sekci Příběhy do 28. září 2017 včetně!

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro Vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Lucie Poustková
Semice
Křížovka o balení zeleného čaje

Facebook