01.06.2017 - 30.06.2017

Ze života. Na Maledivách jsem poznala, co je ráj

Jsem single a nestydím se za to. Otázka, kam pojedu na dovolenou, mi vždy zabere spoustu času, než ji vyřeším. Teď jsem ale našla ráj na zemi i pro ty, co žijí bez partnera.

Více informací

Méně informací

Můj cíl byl Club Med resort, kam jsem se vydala záměrně - a to hned z několika důvodů. Jelikož velmi ráda cestuji, chtěla jsem zažít něco nového a speciálního. „Necestuj sama, co když se ti něco stane," rozmlouvala mi maminka, ale nenechala jsem se odradit.

Krásnější než z fotografií

Neměla jsem se čeho obávat. Resort je umístěn na maledivském souostroví a je exkluzivně vyhrazen pouze pro Club Med hosty. Už samotný pohled na středisko mě ohromil. 75 domečků bylo postaveno nad vodou a při pohledu z výšky se jejich uskupení podobalo obří palmě v laguně. Já jsem se ubytovala v zrenovovaném bungalovu, který se nacházel mezi bujnou vegetací a nádhernými plážemi s bílým pískem.

Nebyla jsem sama

Pravdou je, že v Club Med resortu jsem nebyla nikdy sama. Respektive jsem se tak necítila. I když jsem cestovala sama, vždy se našel někdo, kdo si chtěl popovídat u kávičky, drinku nebo jen tak na pláži. Díky množství sportovních aktivit či možností výletů jsem se seznámila velmi snadno. A to dokonce i v případě, že jsem se seznamovat nechtěla. Seznámila jsem se se spoustou milých lidí z různých zemí. A s některými jsem dodnes v kontaktu. Velmi mě také překvapil příjemný personál, který byl vždy ochotný pomoci, což není v našich končinách vždy zvykem.

Jízda na skútru

Jelikož jsem velký „vodouch", nemohla jsem se nabažit vodních ploch a sportů, které resort nabízí. Ať už se jednalo o krásně čisté, tyrkysové moře nebo bazén, u vody nebo pod vodou jsem trávila nejvíce času. Asi nejsilnějším zážitkem byla jízda na téměř neovladatelném vodním skútru na širém moři, který jsem sama řídila. Držela jsem se celou hodinu jízdy tak pevně řídítek, že jsem následující dva dny téměř neudržela v ruce příbor.

Výlet do vzduchu

Protože voda není mou jedinou vášní, vydala jsem se v rámci své dovolené také do vzduchu. Jak jsem již zmínila, resort nabízí i množství fakultativních výletů a všechny jsou v ceně, tedy zdarma. A jedním z nich byl právě půlhodinový let hydroplánem okolo našeho atolu a dále pak až k hlavnímu městu Malediv - k Male. Musím se přiznat, že u Male mě velmi překvapilo, jak jsou výškové domy na tomto ostrůvku vystavěné velmi těsně u sebe a až na kraj pláží, kde doslova přetékají. Opravdu zajímavý pohled shůry. Velmi se mi také líbil lodní výlet za šnorchlováním na širé moře, kde jsme mohli obdivovat krásný podmořský svět. Narazili jsme na karetu, velké množství barevných rybek, korálů a dokonce i na tzv. baby žraloka. Zajímavá zkušenost s mikrošpetkou strachu.

Místní kuchyně

Říká se, že člověk si vždycky najde důvod, proč si postěžovat. Což ale rozhodně neplatilo v tomto případě. Místní kuchyně byla naprosto jedinečná. Musím říct, že to byl můj nejsilnější dosavadní gastronomický zážitek. Ochutnala jsem zde mnoho různých kuchyní - od japonské, přes italskou, středomořskou až po typicky francouzskou kuchyni. „Asi tady přiberu sto kilo, je tady obrovský výběr sladkostí, které tak miluji," psala jsem domů. Za týdenní pobyt v tomto all inclusive resortu jsem zaplatila necelých 55 000 Kč + letenku, kterou jsem koupila v akci. Vzhledem k destinaci a zároveň k tomu, že jsem si na místě již nemusela dokupovat žádné služby navíc, jsem poznala ráj na zemi opravdu za hubičku. Moc ráda bych se sem ještě jednou vrátila.

Zuzana R., Praha


Klíčová slova
Cestování
Příběhy
Ze života

SOUTĚŽ:

Soutěž o víkend v Orlických horách - Užijte si pobyt v hotelu Konšel v Říčkách v Orlických horách na kraji lesa.

Výherce získá pobytový voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v tříhvězdičkovém hotelu Konšel v Říčkách v Orlických horách.

Horský hotel Konšel nabízí ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízení, TV a wifi na pokoji. Hotel disponuje stylovou restaurací s letní tersou, venkovním bazénem, tenisovým kurtem, saunou, ale také si zde můžete zahrát petanque, stolní fotbal nebo si půjčit horské kolo. Parkování je zajištěno přímo u objektu, stejně tak je k dispozici úschovna kol a lyží. Lyžařský areál SkiŘíčky se nachází 1,5 km od hotelu Konšel, dopravu zajišťuje skibus, který staví u hotelu. Turistické a cyklistické trasy začínají kousek od hotelu. Přes léto je v areálu SkiŘíčky otevřen lanový park, jezdí lanovka a je možno si zapůjčit motokáry, kola nebo koloběžky. Pro nadšence bude o prázdninách otevřena crossová dráha.

Více zde: www.region-orlickehory.cz

DŮLEŽITÉ: Platnost voucheru do 31. 12. 2017. Pobyt je možný po předchozí domluvě dle obsazenosti. Doprava není součástí výhry. Poukaz nelze vyplatit v hotovosti.

Pobyt věnoval:
Hotel Konšel

Říčky 97, 51761 Rychnov nad Kněžnou-Rokytnice v Orl. horách
tel. 602 277 908
Email: info@konsel.cz
Internet: www.hotel-konsel.cz
GPS: 50.212554, 16.463724

Podmínky soutěže!

Tato dlouhodobá soutěž probíhá od 1. 6. 2017 do 28. 6. 2017 včetně a šanci zvítězit má ten, kdo splní nejlépe následující 2 body:

1. správně vyluštěte a odešlete tajenku křížovky u této soutěže (tajenku odešlete pomocí odpovědní kolonky pod křížovkou),

2. na e-mail konsel@vyhranasedm.cz zašlete tip na otázku, jaké bude celkové trvání slunečního svitu (h), které zaznamenají na meteorologické stanici v Hradci Králové za měsíc červen 2017? Tipujte hodnotu na jedno desetinné místo, např. 111,1 h a napište ji do Předmětu/Subjektu e-mailu, pro jednodušší vyhodnocení. Tip odešlete z e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci. Do soutěže můžete zaslat pouze jeden tip! Výherní hodnotu přebíráme z oficiálního portálu Českého hydrometeorologického ústavu.

 

V případě více správných odpovědí rozhoduje datum a čas odeslaného e-mailu s tipem.

Výherce a výherní údaj budou zveřejněny, jakmile bude tento údaj k dispozici na portálu Českého hydrometeorologického ústavu.


Budeme rádi, pokud označíte naše facebookové stránky www.vyhranasedm.cz, že se vám líbí a budete sdílet naše soutěže na svém FB profilu.


Pro případné dotazy použijte kontaktní formulář. Přejeme vám přesný tip.

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Jarmila Moosová
Sezimovo Ústí 1
Soutěž o víkend v Orlických horách

Facebook