Neděle 17.09.2017

Karibský korál se postará o dlouhé řasy

Na trhu se objevila novinka, která se skrývá pod tajemným názvem Plexaura homomalla a jeho domovem jsou hlubiny Karibiku. Výtažky z něj se používají především v kosmetologii, konkrétně v péči o řasy a obočí, s nimiž dokáže doslova zázraky.

Více informací

Méně informací

Svět pod hladinou moří a oceánů v sobě skrývá mnoho dosud neobjevených mořských organismů. Právě ty často obsahují bioaktivní látky, které naše tělo vstřebává mnohem lépe a rychleji než látky vyráběné uměle. Bioaktivní složky jsou tak dnes středem zájmu světových vědeckých laboratoří a používají se v lékařství i kosmetice. Jednou z takových účinných látek je karibský korál Trsovník lékařský (latinsky Plexaura homomalla), kterému se přezdívá mořský bič. Roste na útesech v Karibském moři, Mexickém zálivu, na Bahamách a na Floridě v hloubce až 55 metrů.

Karibský korál stimuluje řasy k růstu

Je vědecky prokázáno, že olej obsažený v Trsovníku lékařském (Black Sea Rod Oil) dokáže přirozeně stimulovat a následně aktivovat kořínky folikulů očních řas i obočí. Významně totiž prodlužuje jejich růstovou fázi. „Oční řasy při své neustálé obnově procházejí třemi fázemi růstu: v té první se aktivuje jejich kořínek a nová řasa roste až do takzvané katagenní, neboli přechodné, fáze. Poslední období je telogenní, kdy se už stará řasa uvolní a vypadne. V každé fázi řasa setrvá několik týdnů, takže když začnete používat přípravky podporující jejich růst, první výsledky uvidíte za šest týdnů, ale ty průkaznější až za deset týdnů," vysvětluje Martin Janeček, který v České republice zastupuje značku BeautyLash, jež se zaměřuje na péči o řasy a obočí. Vývojový cyklus řas podle něj mohou pozitivně ovlivňovat právě aktivní látky obsažené v kosmetických přípravcích, ideálně pokud se jedná o ty přírodní. Extrakt získaný z Trsovníku lékařského je například základem séra určeného pro posílení a růst řas BeautyLash Eyelash Boosteru na řasy a u boosteru na obočí BeautyLash Eyebrow Booster. Výrobci u nich omezili všechny další přísady a soustředili se na čistotu výtažku z Trsovníku lékařského, aby dosáhli jeho maximálního efektu.

Boostery, které fungují

Klinická studie, kterou provedl německý akreditovaný institut Dermatest, potvrdila u BeautyLash Eyelash Boosteru na řasy, že 90 % účastnic studie mělo po deseti týdnech používání séra delší řasy až o 56 %, u BeautyLash Eyebrow Boosteru na obočí prokázala dokonce 93% účinnost.

Jako bonus u délky a objemu řas zúčastněné ženy a dívky navíc uváděly lepší pružnost, menší lámavost a celkově jejich zdravější vzhled.

BeautyLash Eyelash Booster na řasy je důležité nanášet večer na spodní i horní víčko podél kořínků řas, stejně jako když si nanášíte oční linku, a stačí udělat štětečkem jeden tah. BeautyLash Eyebrow Booster na obočí pak aplikujte vždy večer po mytí obličeje na místa, na nichž chcete aktivovat růst obočí. Přitom je důležité vyvarovat se mastných odličovačů, které obsahují olej - ty totiž vytvářejí na kůži film, který uzavře vlasový folikul, takže se sérum a v něm obsažené účinné látky nemohou vstřebávat.


Klíčová slova
Styl
Kosmetika

SOUTĚŽ:

Křížovka o želé bonbony - Noví Haribo Milchbären kamarádi jsou tady!

Nové bonbony haribo Milchbären jsou lahodnou kombinací ovocného želé s 20% podílem ovocné šťávy a pěnového bříška s mléčnou příchutí. V balení najdete šest oblíbených příchutí dle charakteru medvědích kluků a holek. Ochutnejte třešňovou Miu, pomerančového Antona, citrónového Emila, jablečného Bena, jahodovou Emmu a malinovou Friedu. Nechte se zlákat rozdováděnými mléčnými medvídky a užijte si spoustu zábavy.

 

POZOR, DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ O VÍKEND NA SLOVENSKU

Soutěž probíhá v sekci Příběhy do 28. září 2017 včetně!

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro Vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Blanka Raputová
Horní Dunajovice
Křížovka o želé bonbony

Facebook