Neděle 18.03.2018

Jarní detox pleti

Po zimě bývá pleť unavená, zašedlá, mdlá a působí jakoby bez života. Přemýšlíte, jak ji probudit ze zimního spánku? Nechejte si poradit od korektivní dermatoložky MUDr. Kataríny Třískové z Medicom Clinic.

Více informací

Méně informací

V prvé řadě bychom si nejdříve měli vysvětlit, co detox vlastně znamená. Jedná se o zbavení se jedovatých látek, v souvislosti s pletí pak spíše o podporu regenerace, o jakýsi restart pleti - její oživení, povzbuzení, zlepšení textury a tónu, o barevné sjednocení. Každý na sobě určitě pozná, když jeho pleť není v kondici a vypadá jinak než obvykle. Takovou pleť často vnímáme jako unavenou, povadlou, bledou, suchou, na pohmat drsnější a také s větším počtem jemných vrásek. Máme zkrátka pocit, že jí něco chybí.

Co by mělo být cílem detoxikace pleti?

Především zbavit se hrubší zrohovatělé vrstvy kůže, tzv. odumřelých kožních buněk, které vede k zjemnění pokožky, vymizení drobných linek a zjemnění vrásek, k barevnému sjednocení pleti a k podpoře její regenerace. Po zimě je proto vhodné pleť například hloubkově zhydratovat pomocí tzv. mezoterapie, při které proniká až do podkoží kyselina hyaluronová a další pro pleť cenné látky, jako například vitaminy a aminokyseliny. Pomocí pleťových sér obsahujících vitaminy A, E a C pak můžeme o pleť preventivně pečovat i v domácím prostředí. Výsledkem detoxikace by měla být znovu svěžejší a na první pohled vitálnější pleť.

Jakým způsobem dosáhneme detoxu pleti nejúčinněji?

Změny na pleti často souvisejí s celkovou kondicí či životosprávou. Proto je dobré pečovat o pleť komplexně. Jinými slovy pleť ošetřovat vhodnou kosmetikou a občas jí dopřát i nějaké estetické ošetření. Nezapomínejte ovšem ani na pohyb, spánek a pestrou stravu. Tato trojice faktorů totiž sehrává ve finálním dojmu z pleti klíčovou roli.

Jaké estetické procedury po zimě doporučit?

Určitě jemnější peeling, regenerační masky a obličejové masáže. Dále pravidelnou aplikaci přípravků s kyselinou hyaluronovou a antioxidanty, zejména pak s vitaminem E. Na estetických klinikách jsou rovněž velmi účinné lékařské typy peelingu, laserové druhy ošetření, mezoterapie pleti kyselinou hyaluronovou nebo například plazmaterapie - omlazení a regenerace pleti vlastní krví.

Náš tip

NeoStrata Antioxidant Defense Serum je denní sérum určené k boji proti stárnutí pleti. 30 ml stojí 1290 Kč.


Klíčová slova
Styl
Kosmetika
Poradna

SOUTĚŽ:

Křížovka o deodoranty - Old Spice Whitewater je typický deodorant pro muže.

Deodorant roll-on Old Spice Whitewater má nezaměnitelnou vůni zkušeného muže již po celá desetiletí. Jak příjemně vonět? Zvolte si deodorant pro muže, který vám pomůže zbavit se tělesného zápachu a podpaží přiměje vonět jako divoké, osvěžující dobrodružství v cizí zemi.

 

POZOR, DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ O VÍKEND V KRUŠNÝCH HORÁCH!

Soutěž probíhá v sekci Příběhy do 29. března 2018 včetně!

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro Vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Pavel Pavelka
Rybniště
Křížovka o deodoranty

Facebook