Pondělí 03.07.2017

Jak nejlépe sedět při sledování televize, abychom předcházeli bolestem pohybového aparátu?

Dnešní společnost tráví relativně velké množství času u televizorů, proto je důležité, aby lidé věděli, jak mají správně sedět při jejich sledování. Můžeme tím předcházet řadě komplikací spojených s bolestí pohybového aparátu.

Více informací

Méně informací

„Velmi důležité je častá změna pozice, aby nedošlo k přetěžování svalových skupin. Naopak změnami dochází k jejich protažení a relaxování, a to nejen svalů, ale i vazivových tkaní. Vhodné je sezení prokládat úlevovými polohami, ve kterých je sed uvolněný bez většího zatížení svalstva. Pokud sedíte vzpřímeně, je důležité, aby záda měla pevnou oporu. Dlouhé sezení je také vhodné prokládat přestávkami či cvičením. Reklamní spoty v televizi jsou ideální čas pro přestávku či cvičení, nebo také na to projít se po domě či bytě. Dále jsou využitelné cviky s pohyby s tlakem proti stolu nebo židli. „Dlouhodobé setrvání v jedné pozici může přetěžovat pohybový aparát a vést ke svalovým disbalancím, které způsobují bolest. Na kvalitě a pohodlnosti sezení se podepisuje i vybavení, především sedací soupravy. Zde je potřeba dát si pozor na její výšku či hloubku. Tyto faktory ovlivňují pohodlnost sezení, ale i vstávání. Pro lidi s pohybovými problémy jsou proto vhodné sedačky vyšší a méně hluboké. Neméně důležitá je i výška opěrek, která musí být dostatečná, tak aby sloužila jako vhodná opora. Značný vliv na kvalitu sezení má i výplň sedačky, která nesmí být přespříliš měkká," říká MUDr. Michaela Tomanová z Infinity Clinic a Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.


Klíčová slova
Zdraví
Poradna

SOUTĚŽ:

Křížovka o konopnou kosmetiku - Konopí je výborné na pohyb a hojení.

Účinnou pomoc při problémech s pohybovým aparátem, ale také při poranění a následné regeneraci pokožky nabízí česká značka konopné zdravotní kosmetiky CutisHelp.

Účinnou složkou přípravků je olej extrahovaný speciální nechemickou metodou ze semen technického konopí, který má výrazné protizánětlivé a regenerační vlastnosti.

CutisHelp DOLOR-END konopné mazání je vysoce účinný přípravek při chronickém i akutním zánětlivém a bolestivém postižení pohybového aparátu. Komplex bioaktivních látek proniká skrze kůži přímo na místo postižení, kde přispívá ke zklidnění, podporuje regeneraci tkání a napomáhá k odstranění bolesti. Krém se velmi dobře vstřebává a rychle navozuje příjemný pocit úlevy. Kromě konopného oleje obsahuje také extrakt Boswellia serrata (kadidlovník pilovitý), který má silné protizánětlivé účinky.

CutisHelp MENTOLEN konopné mazání je přípravek pro zevní aplikaci při bolestech pohybového aparátu s výrazným chladivým efektem. Je možné jej používat i k lokálním masážím a jako účinný doplněk péče v případě sportovních aktivit nebo jakékoli nadměrné fyzické zátěže. Jeho další složkou je mentol, olej z máty peprné.

CutisHelp DEFEKT konopná mast podporuje obnovu pokožky a zabraňuje vzniku infekcí. Hojení je rychlé, jizvy prakticky neznatelné. Mast neobsahuje žádné návykové látky ani dráždivé konzervační složky, proto ji velmi dobře snášejí i lidé s přecitlivělou pokožkou, bez obav ji mohou používat děti, těhotné a kojící ženy. Díky svým výjimečným schopnostem se osvědčuje i při léčbě popálenin a bércových vředů.

Produkty značky CutisHelp jsou doporučovány odbornými lékaři a zakoupíte je výhradně v lékárnách. Více na www.CutisHelp.com.

 

POZOR, DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ O VÍKEND V HOTELU ZÁMEK SVIJANY

Soutěž probíhá v sekci Příběhy do 29. července 2017 včetně!

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro Vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Violeta Russová
Trutnov
Křížovka o konopnou kosmetiku

Facebook