Pátek 16.03.2018

Domácí chlebíčky

Se šunkou, vaječným salátem s kapary, okurkou a domácí majonézou budou chutnat skvěle!

Více informací

Méně informací

Ingredience na 4 porce
1 balení Nejlepší šunky od Slaniny
2 vejce
Na chléb:
1 světlý domácí chléb
500 g hladké mouky
21 g kvasnic
1 lžíce oleje
sůl
vlažná voda dle potřeby
Na majonézu:
5 vaječných žloutků
200 ml slunečnicového oleje
cukr
sůl
ocet
citronová šťáva
Na salát:
4 vejce
50 g nakládaných okurek
10 g poupat kapary
sůl
pepř
kopr

Postup

Domácí chléb
Hladkou mouku přesijte do velké mísy, rozdrobte kvasnice, přidejte olivový olej a vlažnou vodu. Dobře rozmíchejte a osolte. Zpracované hutnější těsto připravte do hranaté formy vyložené pečícím papírem, přetáhněte potravinovou folií a a na teplém místě nechte kynout alespoň půl hodiny. Pečící troubu předehřejte na 170 °C, odstraňte folii, zkontrolujte, že těsto zdvojnásobilo svůj objem, tedy vykynulo, a vložte jej do trouby. Pečte 1 hodinu a 10 minut. Upečený chléb nechte pomalu chladnout a nekrájejte dřív, než zcela vychladne. Mohl by se srazit.

Majonéza
Žloutky vlijte do misky, osolte, přidejte lžičku cukru, lžíci octa a šťávu asi z poloviny citronu. Šlehejte francouzskou metličkou a v tenkém pramínku přilévejte olej. Jakmile má majonéza obvyklou konzistenci máte téměř hotovo. Zbývá ochutnat a dochutit.

Salát
Vejce na zdobení chlebíčku i do salátu uvařte společně. Vložte do vroucí vody a na mírném plameni vařte 8 minut. Sceďte a zatřeste kastrůlkem, aby se skořápka natloukla. Pod pramínkem studené vody zcela vychlaďte. Skrze potlučenou skořápku se dostane voda k vejci které během chladnutí nepatrně zmenšuje svůj objem a mělo by se snadněji loupat.
Okapané okurky a vejce nakrájejte na drobné kostičky, kapary a kopr nasekejte na jemno. Vše spojte domácí majonézou a pokud je nutné, dochuťte solí a pepřem.
Z čerstvého domácího chleba nakrájejte přiměřeně silné plátky. Poklaďte salátem, nazdobte poctivou Šunkou od Slaniny, skvěle uvařeným vejcem a servírujte.

Foto: uzeninyodslaniny.cz


Klíčová slova
Vaření
Jídlo

SOUTĚŽ:

Křížovka o balíček uzenin - Uzeniny Schneider potěší pravé gurmány.

Chcete potěšit pravého gurmána? Sáhněte po tradičním Loveckém trvanlivém salámu značky Schneider v krájené variantě pro co nejpohodlnější konzumaci. Jemně zauzená lahůdka je sušena za stálé teploty - na výrobu 100 gramů typicky obdélníkového salámu bylo použito 135 gramů masa. Schneider plní chlapský sen! Doporučená cena za 90g balení je 23,90 korun. Více na www.schneider-group.cz a www.JakNaVelkeVeci.cz.

 

POZOR, DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ O VÍKEND V KRUŠNÝCH HORÁCH!

Soutěž probíhá v sekci Příběhy do 29. března 2018 včetně!

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro Vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Marek Dvořák
Liberec
Křížovka o balíček uzenin

Facebook