Pondělí 16.01.2017

Češi spí se svými psy v posteli

Nedávno proběhla anketa, které se zúčastnilo několik stovek pejskařů, a ukazuje zajímavé poznatky ze světa chovatelů psů, jako například to, že stále více lidí dovoluje svým psům spát každý den ve své posteli. A to i navzdory tomu, že mnoho odborníků říká, že to není dobré – pro psa z výchovných důvodů a pro člověka ze zdravotních hledisek.

Více informací

Méně informací

Mezi nejčastější povinnosti všech pejskařů patří každodenní venčení. Pokud nemáme zahradu a musíme chodit do práce, tak často nastává problém s kvantitou venčení. Anketa Krmiva-pucalka.cz ukazuje, že 63 % dotázaných chodí ven 3x až 4x denně. Z toho celých 34 % chodí až 4x. Pejskaři také dokázali, že nešetří na psech časově, protože 51 % dotázaných v anketě uvedlo, že chodí venčit psa přes den na více než hodinu a půl. Pouze 8 % jen na hodinu denně.

Jak dlouho je pes doma sám?

Velkým dilematem je u pejskařů, kteří si nemohou brát psa do práce i to, jak dlouho nechat zvíře samotné. Odborníci uvádí, že by pes rozhodně neměl být přes den sám a bez vyvenčení více než osm hodin. Češi toto „pravidlo" dodržují i s několikahodinovou rezervou, protože nejčastěji dotázaní nechávají psy doma pět hodin (85 %), pouze 15 % je nechává doma více než osm hodin.

Již zmiňované spaní v posteli pak povoluje 68 % všech dotázaných. Z toho dokonce 57 % dovolí svým čtyřnohým miláčkům v posteli spát každý den.

Mlsání od stolu

Lidé mají též tendence psům tzv. přilepšovat. Většina odborníků na psí výživu se ale shoduje, že krmení od stolu není výchovné, a hlavně není pro psa zdravé. „Zde nám anketa ukazuje, že pejskaři v tomto nemají stále jasno, protože 42 % dotázaných psům dává od stolu pravidelně. Zato 33 % dotázaných striktně dodržuje, že nikdy od stolu nepřilepšuje. 24 % lidí volí variantu dávat pejskům zbylé jídlo do jejich misek, říká autor ankety Martin Pučálka z Krmiva-pucalka.cz a dodává: „ Radost máme i ze zvyšujícího se trendu přidávat do každodenní stravy doplňky stravy v podobě minerálů a vitamínů. Zde drtivá většina dotázaných (85 %) dává doplňky stravy na zlepšení kvality srsti."


Klíčová slova
Zdraví
Domácí mazlíčci

SOUTĚŽ:

Křížovka o konopnou kosmetiku - Zbavte se ekzémů a seborey jednou pro vždy.

Stále více lidí se potýká s ekzémem a období teplotních změn je pro ně kritickým obdobím. Je nutné nejen soustavně dodržovat obecné zásady týkající se zejména vhodné stravy, oblečení a pravidelného promazávání kůže, ale i správně, rychle a vhodně reagovat na přicházející zhoršení ekzému. Účinnými pomocníky pro udržení ekzému v klidovém stadiu jsou výrobky české značky zdravotní konopné kosmetiky CutisHelp: EKZÉM konopná mast noční a EKZÉM konopný krém denní. Mají hypoalergenní složení a nadstandardně dobře je snáší i velmi citlivá pokožka. Výborně zvláčňují, ulevují od nepříjemného napětí pokožky a napomáhají k rychlému zhojení bolestivých prasklin.

Ruku v ruce s ekzémem jde často kožní onemocnění zvané seboroická dermatitida neboli seoborea. I na tu má CutisHelp řešení: SEBOREA konopný krém. Efektivně zklidňuje zarudnutí a šupení kůže a upravuje produkci kožního mazu. Působí proti aktivitě mikroorganismů a zabraňuje tak vzniku zanícených pórů.

Všechny produkty značky CutisHelp obsahují patentově chráněný konopný olej, extrahovaný speciální nechemickou cestou, s vynikajícími protizánětlivými, antibakteriálními, regeneračními a výživovými vlastnostmi. Značka CutisHelp je doporučovaná odbornými lékaři a její přípravky zakoupíte výhradně v lékárnách.

Více na www.CutisHelp.com.

 

POZOR, DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ O PRODLOUŽENÝ VÍKEND V LÁZNÍCH

Soutěž probíhá v sekci Příběhy do 29. ledna 2017 včetně!

 

Jak se luští křížovka, jak se zúčastnit soutěže o ceny a další otázky jsou pro Vás zodpovězeny v záložce Dotazy.

 

Naše internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací o souborech cookie naleznete ve Všeobecných podmínkách (čl. VI) nebo zde. Setrváním na našem webu s používáním souhlasíte.
řešení křížovky

Zadejte řešení křížovky a ověřte její správnost (datum soutěže: již nelze soutežit )

Světlana Vájová
Dolní Město
Křížovka o konopnou kosmetiku

Facebook